GravityView 2.13.2 - en to ar translation catalogue (93 entries)

en: Could not activate the %s Extension; GravityView is not active.
ar: لا يمكن تفعيل الإضافة الفرعية%s، الإضافة الأصل GravityView غير مفعلة

en: The %s Extension requires GravityView Version %s or newer.
ar: الإضافة %s تتطلب إصدار %s من GravityView أو أعلى

en: The %s Extension requires PHP Version %s or newer. Please ask your host to upgrade your server's PHP.
ar: الإضافة %s تتطلب نسخة PHP إصدار %s أو أعلى. الرجاء التواصل مع الاستضافة لترقية إصدار PHP على الخادم.

en: The %s Extension is not compatible with this version of GravityView. Please update the Extension to the latest version.
ar: الإضافة الفرعية %s لا تتوافق مع النسخة الحالية من GravityView. الرجاء تحديث الإضافة إلى الإصدار الأخير.

en: License Details:
ar: تفاصيل الرخصة:

en: Renew on: %s
ar: التجديد في: %s

en: Access your GravityView account
ar: الوصول إلى حساب GravityView الخاص بك

en: Unlimited
ar: لا محدود

en: License level: %s
ar: نوع الرخصة: %s

en: Activations: %d of %s sites
ar: مُفعّل في: %d من %s موقع

en: Upgrades available:
ar: الترقيات المتوفرة:

en: Get access to Extensions
ar: أحصل على الإضافات

en: Status
ar: الحالة

en: There was an error processing the request.
ar: حصل خطأ أثناء معالجة الطلب.

en: Could not deactivate the license. The license key you attempted to deactivate may not be active or valid.
ar: تعذر إلغاء تنشيط الترخيص. قد يكون مفتاح الترخيص الذي حاولت إلغاء تنشيطه غير نشط أو غير صالح.

en: The license key is valid, but it has not been activated for this site.
ar: مفتاح الترخيص صالح، لكن لم يتم تنشيطه لهذا الموقع.

en: You can manage license activations %son your GravityView account page%s.
ar: يمكنك إدارة عمليات تنشيط الترخيص %s على صفحة حساب GravityView الخاصة بك%s.

en: The license has been deactivated.
ar: تم إلغاء تنشيط الترخيص.

en: The license key is valid and active.
ar: مفتاح الترخيص صالح ونشط.

en: This license key is disabled. For updates and support, %spurchase a new license%s.
ar: مفتاح الترخيص هذا معطل. للحصول على التحديثات والدعم، %s قم بشراء ترخيص جديد%s.

en: The license key entered is invalid.
ar: مفتاح الترخيص الذي تم إدخاله غير صالح.

en: This license key does not have access to this plugin.
ar: لا يمتلك مفتاح الترخيص هذا حق الوصول إلى هذه الإضافة.

en: This license key has been revoked.
ar: مفتاح الترخيص هذا تم إبطاله.

en: This license key has expired. %sRenew your license on the GravityView website%s to receive updates and support.
ar: انتهت صلاحية مفتاح الترخيص هذا. %sجدد ترخيصك على موقع GravityView %s لتلقي التحديثات والدعم.

en: You don't have the ability to edit plugin settings.
ar: ليس لديك صلاحيات تعديل إعدادات الإضافة.

en: Activate License
ar: تفعيل الترخيص

en: Deactivate License
ar: إلغاء تنشيط الترخيص

en: Verify License
ar: التحقق من الترخيص

en: Check License
ar: فحص الترخيص

en: You are not allowed to view this content.
ar: لا يسمح لك عرض هذا المحتوى.

en: This entry will be displayed as it is configured in View %d
ar: سيتم عرض هذا الإدخال كما تم تكوينه في العرض %d

en: Styles don't get loaded when being previewed, so the content below will look strange. Don't be concerned!
ar: لا يتم تحميل الأنماط عند معاينتها، لذا سيبدو المحتوى أدناه غريبًا. لا تقلق!

en: Hide this notice
ar: إخفاء هذا الإشعار

en: The "Show only approved entries" setting is enabled, so only entries that have been approved are displayed.
ar:  خيار "إظهار الإدخالات الموافق عليها فقط" مُفعّل، لذلك يتم عرض الإدخالات التي تمت الموافقة عليها فقط.

en: Show only approved entries
ar: إظهار الإدخالات الموافق عليها فقط

en: You can only see this message because you are able to edit this View.
ar: يمكنك أن ترى هذه الرسالة فقط لأن لديك صلاحية تعديل على هذا العرض.

en: Edit Entry
ar: تحرير الإدخال

en: Single Entry
ar: مُدخل واحد

en: Multiple Entries
ar: مُدخلات متعددة

en: Add fields to %s
ar: أضف حقول إلى %s

en: GravityView will not work correctly on this page because of the URL Slug.
ar: لن يعمل GravityView بشكل صحيح على هذه الصفحة بسبب الرابط URL Slug.

en: Please <a href="%s">read this article</a> for more information.
ar: يرجى <a href="%s"> قراءة هذه المقالة</a>  لمزيد من المعلومات.

en: Uninstall GravityView
ar: إلغاء تثبيت GravityView

en: Update Settings
ar: تحديث الإعدادات

en: GravityView Settings
ar: إعدادات GravityView

en: Settings
ar: إعدادات

en: If you delete then re-install GravityView, it will be like installing GravityView for the first time.
ar: إذا حذفت ثم أعدت تثبيت GravityView، فسيكون مثل تثبيت GravityView لأول مرة.

en: I am going to continue using GravityView
ar: سأستمر في استخدام GravityView

en: I no longer need GravityView
ar: لم أعد بحاجة إلى GravityView

en: The plugin doesn't work
ar: هذه الإضافة لا تعمل

en: I found a better plugin
ar: لقد وجدت إضافة أفضل

en: What plugin you are using, and why?
ar: ما هي الإضافة التي تستخدمها، ولماذا؟

en: Other
ar: أخرى

en: There was an error sharing your feedback. Sorry! Please email us at support@gravityview.co
ar: حصل خطأ في مشاركة ملاحظاتك. نأسف! يرجى مراسلتنا على support@gravityview.co

en: Why did you uninstall GravityView?
ar: لماذا قمت بإلغاء تثبيت GravityView؟

en: Comments
ar: تعليقات

en: Please share your thoughts about GravityView
ar: شارك مقترحاتك حول GravityView

en: How likely are you to recommend GravityView?
ar: ما مدى احتمالية أن توصي باستخدام GravityView؟

en: Please follow up with me about my feedback
ar: الرجاء المتابعة معي بشأن ملاحظاتي

en: Send Us Your Feedback
ar: أرسل لنا ملاحظاتك

en: Thank you for using GravityView!
ar: شكرًا لاستخدامك GravityView!

en: Your feedback helps us improve GravityView. If you have any questions or comments, email us: support@gravityview.co
ar: تساعدنا ملاحظاتك على تحسين GravityView. إذا كان لديك أي أسئلة أو تعليقات، راسلنا عبر البريد الإلكتروني: support@gravityview.co

en: Your GravityView license %s. This means you&rsquo;re missing out on updates and support! %sActivate your license%s or %sget a license here%s.
ar: ترخيص GravityView الخاص بك %s. هذا يعني أنك ستفقد التحديثات والدعم! %sقم بتنشيط رخصتك%s أو%s احصل على ترخيص هنا%s.

en: Inactive License
ar: ترخيص غير نشط

en: Expired License
ar: ترخيص منتهي

en: has expired
ar: انتهت صلاحيته

en: Invalid License
ar: ترخيص غير صالح

en: is invalid
ar: غير صالح

en: is inactive
ar: غير نشط

en: Activate your license key below.
ar: قم بتنشيط مفتاح الترخيص الخاص بك أدناه.

en: has not been activated
ar: لم يتم تفعيله

en: Required
ar: مطلوب

en: Support Email
ar: البريد الإلكتروني للدعم

en: In order to provide responses to your support requests, please provide your email address.
ar: من أجل الرد على طلبات الدعم الخاصة بك، يرجى كتابة عنوان بريدك الإلكتروني.

en: View ID
ar: مشاهدة الـ ID

en: Next
ar: التالي

en: Close
ar: إغلاق

en: Title:
ar: عنوان:

[ctx: all dropdown items]
en: All
ar: الكُل

[ctx: Referring to the user who is currently editing a locked entry]
en: the person who is editing the entry
ar: المستخدِم الذي يقوم بالتحرير

[ctx: Replacements are HTML]
en: Entry Updated. %sReturning to Entry%s
ar: تم التحديث. %s العودة إلى السجل %s

[ctx: Replacement 1 is HTML. Replacement 2 is the title of the page where the user will be taken. Replacement 3 is HTML.]
en: Entry Updated. %sReturning to %s%s
ar: تم التحديث. %s العودة إلى %s%s

[ctx: Replacement 1 is HTML. Replacement 2 is the URL where the user will be taken. Replacement 3 is HTML.]
en: Entry Updated. %sRedirecting to %s%s
ar: تم التحديث. %s إعادة التوجيه إلى %s%s

[ctx: Link shown when invalid Edit Entry link is clicked]
en: Go back.
ar: رجوع

[ctx: Message to display when submitting a note without content.]
en: Note cannot be blank.
ar: لا يمكن أن يكون حقل الملاحظة فارغًا.

[ctx: Gravity Flow Workflow Step Status]
en: Status: %s
ar: الحالة: %s

[ctx: Close calendar]
en: Close
ar: إغلاق

[ctx: Previous month in calendar]
en: Prev
ar: السابق

[ctx: Next month in calendar]
en: Next
ar: التالي

[ctx: Today in calendar]
en: Today
ar: اليوم

[ctx: Week in calendar]
en: Week
ar: أسبوع

[ctx: Post Image field title heading]
en: Title:
ar: عنوان:

[ctx: Post Image field description heading]
en: Description:
ar: تفاصيل:
